Nocna Zmiana Bluesa

Sławek Wierzcholski

Slawek Wierzcholski

Sławek Wierzcholski - z wykształcenia prawnik, wokalista, harmonijkarz, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów.

Tajniki bluesa i gry na harmonijce poznawał w trakcie rocznego pobytu w USA, m.in. w klubach muzycznych Chicago i jako wolny słuchacz na wydziale jazzu jazzu na Indiana University w Bloomington.

W roku 1982 założył grupę Nocna Zmiana Bluesa, z którą koncertuje do dziś.
Od roku 1992 zajął się dodatkowo dziennikarstwem, jego artykuły ukazywały się m.in. w Jazz Forum, Jazzimagazine, Expresie Wieczornym i wielu innych pismach.

Przez 12 lat był prezenterem Radiowej Trójki, gdzie prowadził zrealizował ponad 1500 (!) autorskich audycji poświęconych bluesowi.

Obecnie prowadzi autorską audycje "Korzenie i owoce"  na antenie Programu 2 POlskiego Radia. Jest laureatem nagrody Teleekspresu, nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, nagrody im. Majki Jurkowskiej Programu 3 Polskiego Radia,  honorowym obywatelem miasta i gminy Leśna oraz Rawy Mazowieckiej.

W ankiecie "Blues Top 2015" został uznany najlepszym polskim harmonijkarzem.

Wisław Kryszewski

Wieslaw Kryszewski

Znakomity muzyk, gitarzysta, gitarzysta basowy, aranżer, ale przede wszystkim doskonały pedagog . Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Toruniu w klasie gitary. Od ponad dwudziestu lat aktywnie koncertuje, współpracując ze znanymi muzykami polskiej sceny jazzowej, bluesowej i rockowej. Wykładowca na warsztatach, obok takich sław, jak Leszek Cichoński, Roman Puchowski, Wojciech Pilichowski, Grzegorz Nadolny, Zbigniew Lewandowski, Sławek Wierzcholski, czy Adam Wendt. Nadal współpracuje ze Sławkiem Wierzcholskim, tworząc aranżacje instrumentalne, między innymi do płyty z piosenkami dziecięcymi pt ‘Korniki’, wydanej niedawno przez Polskie Radio, gdzie nagrał wszystkie partie gitar, gitary basowej, a nawet perkusji. Oprócz tego koncertuje i nagrywa z Nocną Zmianą Bluesa. Współzałożyciel toruńskiej grupy Open Blues, z którą nagrywa płyty oraz zagrał setki koncertów.

Piotr Dąbrowski

 

piotr dabrowskiPiotr Dąbrowski – gitara basowa.

Jego elegancki i lakoniczny styl gry przywodzi skojarzenia z gigantami gitary basowej tej miary co Donald Dunn.

Witek Jąkalski

witek jakalski

Witek Jąkalski – czołowy polski gitarzysta grający techniką slide, choć równie biegle gra techniką konwencjonalną.

Grzegorz Minicz

 

grzegorz miniczGrzegorz Minicz – bębny. Mistrz bluesowej pulsacji.

Potrafi grać nie tylko na zestawie perkusyjnym. Nieobce są mu: wibrafon, ksylofon, marimba i .... tara do prania, na której porywające solówki są ozdobą każdego koncertu Nocnej Zmiany Bluesa. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnnia im. Karola Szymanowskiego w Toruniu. W roku 2005 został uznany przez czytelników kwartalnika "Twój Blues" za najlepszego perkusistę bluesowego w Polsce. Nagrodzony również w 2007 roku przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Kazimierza Michała Ujazdowskiego, za Szczególne Zasługi w Upowszechnianiu Kultury. Propagator muzyki bluesowej i jej okolic wśród młodzieży - organizator i czynny uczestnik bluesowego Jam Session w toruńskich klubach muzycznych TPArt i Lizard King. W zespole Nocna Zmiana Bluesa od roku 1992 i jest jego pierwszym perkusistą.