Nocna Zmiana Bluesa

okladka 30

 

Trzydziestolecie działalności artystycznej Sławka Wierzcholskiego i prowadzonej przez niego Nocnej Zmiany Bluesa stało się pretekstem do wydania jubileuszowego albumu CD + DVD. Płyta CD to wydawnictwo typu "The Best of..." - 24 najbardziej znane utwory z repertuaru Nocnej Zmiany Bluesa, których tytuły wykrzykują słuchacze na licznych koncertach zespołu oraz utwory nagrane przez Sławka z towarzyszeniem zespołu "Dżem", z Wojciechem Karolakiem, z towarzyszeniem muzyków ludowych bądź orkiestry symfonicznej!

Istotnym elementem wydawnictwa jest płyta DVD zawierająca 18 video clipów do znanych utworów Sławka oraz fragmenty 20 koncertów z całej kariery zespołu (najstarszy z roku 1984!). Płytę dvd uzupełnia odcinek popularnego przed laty Leksykonu Polskiej Muzyki Rozrywkowej", wyprodukowany przez TVP a przedstawiający najbardziej interesujące fragmenty z kariery Nocnej Zmiany Bluesa, w tym m.in. słynne spotkanie z B.B. Kingiem!
Całość uzupełnia elegancki i efektowny digipack z 20-stronicową książeczką, zawierającą wiele fotografii oraz fachowy komentarz red. Jana Chojnackiego z radiowej "Trójki".

 

Utwory:

1. Chce się grać
2. Chodź, chodź
3. Ja i on
4. Ciśnienie
5. Stoję na moście
6. Babilon.pl
7. Piosenka bardzo optymistyczna
8. To jesień, to jesień
9. Lato 1993
10. Będę cię miał
11. Hotelowy blues
12. Polski blues
13. Miłość z V L.O.
14. Niezwykła gwiazda
15. Piątek wieczorem
16. Bywa różnie
17. Meisterklasse boogie
18. Ciężki dzień
19. Jednym ruchem
20. Mississippi 1927
21. Blues mieszka w Polsce
22. John Lee Hooker
23. Nocne rozmyślania
24. Chory na bluesa