Nocna Zmiana Bluesa

Gloria Artis i jubileuszowy album "30"

9 maja 2012, decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego, Sławek Wierzcholski został uhonorowany Srebrnym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

W imieniu Ministra odznaczenie wręczył Prezes Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych
Ryszard Poznakowski.

Uroczystość odbyła się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie przy okazji koncertu promującego najnowszy album Nocnej Zmiany Bluesa pt."30".

Album składa się z płyty CD i DVD. Płyta CD zawiera 24 utwory audio - w większości najciekawsze utwory z wcześniejszych kilkunastu płyt - są to głównie nagrania Sławka z Nocną Zmianą Bluesa ale też z jazzmanami, muzykami ludowymi, rockowymi i bluesmanami.

Płyta DVD zawiera 19 wideoklipów, 18 fragmentów koncertów (najwcześniejszy z roku 1984!) oraz odcinek "Leksykonu Polskiej Muzyki Rozrywkowej" prezentowany przed kilkunastu laty przez TVP-2 a poświęcony hasłu "Wierzcholski".

Okazją dla tego szczególnego wydania jest przypadająca w roku 2012, trzydziesta rocznica działalności estradowej Sławka i Nocnej Zmiany Bluesa. Wydawcą albumu "30" jest Polskie Radio S.A.