Nocna Zmiana Bluesa

Nocna Zmiana Bluesa i Jan Błędowski

Najpopularniejsza polska formacja bluesowa i legendarny skrzypek kultowej formacji KRZAK!

Nocna Zmiana Bluesa zawsze była przychylna instrumentom smyczkowym – w swoim składzie, na przestrzeni 27 lat działalności miała skrzypków i kontrabasistów. Logiczną konsekwencją wydaje się połączenie z artystą, który jako pierwszy w Polsce grał bluesa na skrzypcach, przez wiele lat stanowiąc o niepowtarzalnym brzmieniu grupy „Krzak”.

Żywiołowość, wirtuozeria i radość grania to cechy, które charakteryzują zarówno muzyków Nocnej Zmiany jak i Jana Błędowskiego. W połączeniu z kompozycjami „Chorego na bluesa” Sławka Wierzcholskiego tworzą wybuchową mieszankę bluesa, folku i jazzu!.

CD zawiera 19 utworów – częściowo są to żelazne pozycje koncertowego repertuaru Nocnej Zmiany Bluesa ale jest kilka rzadziej wykonywanych utworów a nawet kilka premier!

Nagrania zrealizowano15 stycznia 2010 w Suwałkach. W utworze „Nieznajomy przyjaciel” zagrał gościnnie na gitarze znakomity muzyk z Suwałk – Bogdan Topolski!

„Koncert w Suwałkach” jest jedną z pierwszych płyt bluesowych w Polsce w roku 2010! Ale teraz można powiedzieć, jest muzycznym wydarzeniem tego roku!